تاریخ انتشار: 95-06-07 03:06:15 یکشنبه
(2870)

آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی رمینگتون

دستگاه لیزر خانگی رمینگتون چیست؟
لیزر خانگی رمینگتون دستگاهی است ساخته شرکت Remington برای از بین بردن موهای زائد پوست که با استفاده از سیستم های نوری یا ( IPL ) کار می کند و از قدرت بالایی برخوردار است که در بین دستگاه های لیزر خانگی به دلیل داشتن سیستم چند فلشه محبوبیت زیادی در بین آی پی ال ها دارد. این نوع دستگاه لیزر مو، دارای چند مدل است که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند اما از نظر کارکرد و نحوه کار دقیقا مشابه هم می باشند به همین دلیل در اینجا نحوه کار با لیزر خانگی رمینگتون مدل IPL6250 را آموزش می دهیم. پس تا انتها با کالاز همراه باشید.

معرفی بخش های مختلف
دکمه ها و علائم تعبیه شده بر روی دستگاه لیزر خانگی رمینگتون هر کدام دارای یک معنی و کارایی می باشد که باید کاربرد و نحوه استفاده هر کدام را بدانید.

دستگاه لیزر خانگی رمینگتون

1- کلید روشن/خاموش                 10- حسگر تون پوست
2- ورودی برق                              11- سیم قطعه ی دستی
3- پایه اصلی                                12- پنجره فلش
4- قطعه دستی                           13- حسگرهای تماس با پوست
5- دکمه فلش                              14- دکمه های آزاد کننده سری
6- دکمه انتخاب سطح انرژی         15- لامپ
7- نشانگر حالت خنک شدن          16- سری مخصوص بدن
8- نمایشگر وضعیت چراغ             17- کابل برق
9- نشانگر سطح انرژی                 18- پارچه بدون پرز

هشدارهای مهم
1- به منظور کاهش خطر سوختگی، برق گرفتگی، آتش سوزی یا وارد آمدن جراحت به افراد حتما به هشدارها توجه کنید.
2- از این دستگاه تنها برای کاربردهای در نظر گرفته شده، که در ادامه گفته می شود، استفاده کنید.
3- در صورت صدمه دیدن یا بد کار کردن دستگاه، از آن استفاده نکنید.
4- در صورت اتصال دستگاه به برق، آن را بدون مراقبت رها نکنید.
5- دو شاخه ی برق و کابل دستگاه را از سطوح داغ دور نگه دارید.
6- در صورت معیوب بودن کابل برق دستگاه، هرگز از آن استفاده نکنید. قطعه ی یدکی را می توانید از دفتر فروش کالاز دریافت کنید.
7- این محصول را در محدوده دمایی 15 تا 35 درجه سانتی گراد نگهداری نمایید.
8- تنها از قطعاتی که همراه با دستگاه ارائه شده اند استفاده کنید.
9- کابل برق را نپیچانید، تاب ندهید و آن را دور دستگاه نپیچید.
10- بدنه این دستگاه قابل شستشو و ضد آب نیست. دستگاه را داخل مایعات قرار ندهید. از دستگاه در مجاورت آب در وان حمام، لگن یا سایر ظروف استفاده نکنید. همچنین، دستگاه را به فضای بیرون نبرید.
11- اطمینان حاصل کنید که کابل  برق و شارژر خیس نمی شوند. در صورت که دستگاه داخل آب بیفتد، به آن نزدیک نشوید و فورا دوشاخه را از پریز جدا کنید.
12- هرگز دوشاخه دستگاه را با دستان خیس وصل یا جدا نکنید.
13- دستگاه و کابل برق را دور از دسترس کودکان زیر 8 سال قرار دهید.
14- این دستگاه برای استفاده تجاری یا کاربری در سالن های زیبایی طراحی نشده است.

راه اندازی دستگاه
در نخستین استفاده از دستگاه آی لایت، همانند استفاده نخست از هر محصول جدید دیگری، صبور باشید، چرا که مدت زمانی طول خواهد کشید که به طور کامل با عملکردهای دستگاه آی لایت آشنا شوید. در این صورت اطمینان داریم که سالیان سال از کاربرد این دستگاه لذت خواهید برد و رضایت کاملتان جلب خواهد شد.

نور پالسی شدید (آی پی ال) چیست و آی لایت چگونه کار می کند؟
آی پی ال (نور پالسی شدید) فن آوری با قابلیت های به اثبات رسیده است که بیش از 15 سال پیش تا کنون در سراسر جهان استفاده می شود. آی لایت از این فن آوری برای روشن کردن پوست با پالس شدید نور استفاده می کند. این پالس در زیر سطح پوست و وری ریشه ی موهای هدف عمل می کند و باعث توقف رشد مو می شود.

لیزر خانگی رمینگتون

انرژی موجود در پالس نور رنگدانه های تیره ی پوست را هدف می گیرد و بهترین نتایج در مورد موهای تیره مشاهده می شود. به منظور جلوگیری از هدف قرار گرفتن پوست تیره، از دستگاه آی لایت تنها باید روی نواحی دارای تون روشن تا متوسط پوستی (I-IV) استفاده کنید.

از آی لایت چه انتظاری دارید؟
نتایج استفاده از این دستگاه فوری نیستند و نتایج فردی متفاوت هستند. بسیاری از کاربران طی 2-1 هفته پس از آغاز درمان متوجه کاهش میزان موهای خواهند شد. در طول این مدت ممکن است به نظر برسد موها همچنان رشد می کنند، اما در واقع به بیرون رانده می شوند. موهای بدن طی چرخه ای سه مرحله ای رشد می کنند، که کل این چرخه ممکن است از 18 تا 24 ماه به طول بینجامد. تنها موهایی مستعد پذیرش درمان هستند که در فاز فعال رشد باشند. به این دلیل، به منظور دستیابی به بهترین نتایج، باید از چندین درمان مختلف استفاده شود.

لیزر موهای زائد رمینگتون

دوره درمان
دوره درمانی کامل یکبار در هر 2 هفته و به مدت سه دوره درمانی است. نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد، و به منظور دستیابی به بهترین نتایج، ممکن است نیاز به درمان های چندگانه داشته باشیم. پس از درمان ممکن است رویش موهای جدیدی را شاهد باشید، که ظریف تر، روشن تر و دارای تراکم کمتری از موهای اصلی هستند. این رویش مجدد کاملا طبیعی است و باید انتظار آن را داشته باشید. پس از کامل کردن دوره درمانی اولیه، درمان های تکمیلی نتایج بهتری به همراه خواهند داشت. استفاده مداوم و منظم هفتگی نتایج بهتری را طی 12-6 هفته به بار خواهد آورد ( تن ها پوستی تیره تر به زمان طولانی تری نیاز خواهند داشت ).
توجه داشته باشید که در یک جلسه درمانی، نباید یک ناحیه از پوست را چندین مرتبه تحت درمان قرار دهید، چرا که این کار تاثیری در بازدهی و کارایی درمان نخواهد داشت و از سویی ممکن است سبب تشدید حساسیت های پوستی شود.

نوع پوست
- از این دستگاه بر روی پوست به طور طبیعی تیره استفاده نکنید، چرا که ممکن است سبب سوختگی، تاول زدن و تغییر رنگ پوست شود.
- از این دستگاه بر روی پوست برنزه یا پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده نکنید، چرا که ممکن است سبب سوختگی یا آسیب پوستی شود.
- دستگاه آی لایت بر روی موهای به طور طبیعی سفید، خاکستری، بلوند یا قرمز بدن تاثیری ندارد.

نواحی عدم درمان با دستگاه
- از این دستگاه بر روی پوست سر یا گوش ها استفاده نکنید.
- از این دستگاه برای موهای صورت یا گردن خود استفاده نکنید. (فقط برای آقایان)
- از این دستگاه بر روی نوک پستان ها، هاله ی دور پستان ها یا اندام های تناسلی استفاده نکنید.
- در صورتی که در ناحیه تحت درمان خالکوبی یا آرایش های دائمی دارید، از این دستگاه استفاده نکنید.
- از این دستگاه بر روی لکه های قهوه ای تیره یا سیاه مانند خال های گوشتی، ماه گرفتگی ها یا کک مک ها استفاده نکنید.
- از این دستگاه بر روی ناحیه ای که اخیرا جراحی شده، جراحت عمقی، لیزر درمانی شده، زخم ها یا پوست دچار آسیب با سوختگی ها یا تاول ها استفاده نکنید.

آماده سازی برای استفاده

پنجره فلش با قابلیت محافظت از پوست در برابر اشعه ی ماورای بنفش تعبیه شده
هشدار: قبل از استفاده، همیشه پنجره فلش را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود آسیبی به لیزرها وارد نشده است.
هشدار: قبل از استفاده همیشه پنجره فلش را با پارچه ی بدون پرز که همراه دستگاه می باشد تمیز کنید.

پنجره فلش لیزر رمینگتون

حسگرهای تماس با پوست
این سیستم ایمنی از تابش تصادفی نور جلوگیری می کند. دستگاه نوری نخواهد تاباند، مگر اینکه هر دو حسگر تماس با پوست در تماس کامل با پوست قرار گیرند.

حسگر پوست لیزر خانگی رمینگتون

دکمه تابش نور
دکمه تابش نور بر روی قطعه دستی قرار داده شده است. از این دکمه برای فعال کردن تابش نور استفاده به عمل می آید.

لیزر خانگی رمینگتون

تون پوست خود را بررسی کنید
برای حصول اطمینان از اینکه رنگ پوستتان در محدوده مناسب قرار دارد و رنگ مویتان برای درمان با دستگاه آی لایت مناسب است، به نمودار رنگ پوست و مو در ابتدای دفترچه راهنمای دستگاه لیزر خانگی رمینگتون رجوع کنید. پوست ناحیه مورد نظر خود را در مقابل حسگر پوست قرار دهید، مطمئن شوید که پوست در تماس کامل با حسگر قرار دارد. اگر پوستتان مناسب باشد، صدای (بیپ) به گوش خواهد رسید و دستگاه روشن خواهد شد. اما اگر پوستتان نا مناسب باشد، صدای بیز خواهید شنید و دستگاه خاموش باقی خواهد ماند.
نکته: بر روی هر بخش از بدن که می خواهید درمان را شروع کنید، باید از حسگر پوست استفاده نمایید.

پوستتان را برای درمان آماده کنید
اطمینان حاصل کنید که ناحیه تحت درمان تمیز و بدون چربی، دئودورانت، عطر، آرایش، لوسیون و کرم است. موهای ناحیه ای که باید درمان شود را اصلاح کنید و مطمئن شوید که پوست تمیز و خشک است. هرگز از موم، اپیلاسیون، موچین یا سایر روش هایی که مو را از ریشه در می آورند استفاده نکنید، چرا که در صورت بیرون کشیده شدن مو، آی پی ال تاثیری نخواهد داشت.

آماده سازی دستگاه آی لایت به منظور استفاده
کابل قطعه دستی را از قطعه ی پایه ی آی لایت جدا کنید و مجددا قطعه ی دستی را روی پایه قرار دهید.
مطمئن شوید که کلید روشن/خاموش روی پایه در وضعیت خاموش قرار دارد.
کابل برق را از قسمت ورودی برق به پایه ی آی لایت متصل کنید.
کابل برق را به پریز دیواری متصل کنید.
کلید روشن خاموش را در وضعیت روشن قرار دهید.

انتخاب سطح انرژی
آی لایت مجهز به پنج سطح انرژی است. سطح 1 پایین ترین تنظیمات و سطح 5 بالاترین تنظیمات را دارند.
نکته: به منظور دستیابی به بهترین نتایج، همیشه از بالاترین سطح انرژی استفاده نمایید که باعث ایجاد ناراحتی در پوستتان نمی گردد.
هر زمان که دستگاه را روشن می کنید، دستگاه به طور خودکار بر روی سطح انرژی 1 تنظیم می شود. برای تغییر سطح انرژی، دکمه ی انتخاب سطح انرژی را بفشارید.

سطح انرژی دستگاه لیزر رمینگتون

نحوه درمان
1- پنجره فلش را محکم در برابر پوست قرار دهید مطمئن شوید که حسگرهای تماس با پوست به طور کامل در تماس با پوست باشند.
نکته: هنگامی که حسگرهای تماس با پوست کاملا در تماس با پوست باشند، صدای (جیر جیر مانندی) را خواهید شنید و نمایشگر وضعیت لامپ به رنگ سبز درخواهد آمد.
2- دکمه فلش را برای تاباندن نور فشار دهید. باید انتظار مشاهده ی تابش نور روشنی (مانند فلش دوربین عکاسی) را داشته باشید، و گرمای ملایمی را روی پوست خود احساس کنید.
3- دستگاه را به ناحیه ی بعدی حرکت دهید و درمان را با الگویی چهارخانه مانند به پیش ببرید تا پوشش کامل ناحیه تحت درمان تضمین شود.

- برای حالت تک فلشه، هرگاه می خواهید به ناحیه بعدی بروید، دکمه فلش را فشار دهید.
- در حالت چند فلشه، انگشت خود را بر روی دکمه ی فلش نگه دارید تا دکمه در حالت فشرده باقی بماند. حال به آهستگی به سمت ناحیه بعدی حرکت کنید و از تماس کامل حسگر های تماس با پوست اطمینان حاصل نمایید. تایش بعدی نور ظرف 3 ثانیه خواهد بود.

نکته: در طول استفاده از حالت چند فلشه، اگر اجازه دهید دکمه فلش از حالت فشردگی درآید یا تماس با پوست ضعیف شود، درمان را با تکرار مراحل فوق از سر بگیرید.

مراقبت پس از درمان
پس از درمان، ممکن است سرخ شدگی جزئی یا گرمای خفیفی را روی پوست تجربه کنید. این حالت طبیعی است و به سرعت از بین خواهد رفت. برای جلوگیری از تحریک پوست پس از درمان، اقدامات احتیاطی زیر را انجام دهید:
- از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت 24 ساعت پس از درمان خودداری کنید. پس از درمان، به منظور محافظت از پوست به مدت دو هفته از کرم SPF 30 استفاده کنید.
- حداقل تا دو هفته پس از آخرین درمان، از در معرض قرار گرفتن طولانی مدت نور آفتاب، مانند حمام آفتاب گرفتن، استفاده از تخت های سولاریوم، یا برنزه کردن پوست بپرهیزید.
- پس از درمان ناحیه مورد نظر را تمیز و خشک نگه دارید و آب فراوان بنوشید تا پوست مرطوب باقی بماند.
- تا 24 ساعت پس از درمان، حمام و دوش آب داغ نگیرید یا از اتاق های بخار و سونا استفاده نکنید.
- تا 24 ساعت پس از درمان، در ورزش های تماسی شرکت نکنید.
- در طول درمان اپیلاسیون نکنید (موم گذاشتن، کندن مو، بند انداختن یا کرم های موبر) اصلاح کردن مجاز نیست.
- از کرم های دکلره یا محصولات عطری به مدت 24 ساعت پس از درمان استفاده نکنید.

(8)
 • رها 1395-07-16

  چرا برای صورت استفاده نکنیم

  پاسخ مدیر:

  با سلام

  متن اصلاح شد... برای صورت و گردن (آقایان) نباید استفاده بشه به دلیل این که در این نواحی ریشه موها ضخیم هست و لیزر تاثیر چندانی ندارد. ممنون از این که در اصلاح مطالب به ما کمک می کنید.

 • سحر 1395-09-11

  باسلام...برای ناحیه تناسلی استفاده بشه ضررداره؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام

  خیر - لیزر خانگی رمینگتون یک سری جداگانه برای لیزر نواحی تناسلی داره و هیچ مشکلی در این ناحیه ایجاد نمی کنه.

 • پرنیان 1395-10-14

  با سلام و خسته نباشید.
  میشه درمورد فاصله زمانی دوره های اول درمان واضحتر توضیح بدید؟
  باید هفته ای یکبار مصرف بشه؟ تا چه مدت؟

  پاسخ مدیر:

  سلام خدمت شما

  دوره اول 3 ماه هست که باید هر دو هفته یکبار لیزر کنید... دوره دوم هم در صورت لزوم به همین صورت انجام میشه.

 • kosar 1395-11-09

  سلام.
  خدا قوت.
  قبل از استفاده کردن نباید ژل مخصوصی استفاده کنیم؟

  پاسخ مدیر:

  درود بر شما

  خیر نیازی به ژل نیست اما اگر در درجه قدرت بالا تحمل سوزش رو ندارید میتونید از سر کننده ها یا سرد کننده های پوست استفاده کنید.

  موفق باشید

 • Samira 1395-11-17

  سلام
  از چه سنی میشه از لیزر استفاده کرد
  ممنون نیشم جواب من بدین

  پاسخ مدیر:

  سلام 

  از سن 18 سال به بالا میتونید استفاده کنید...

 • Mah malih 1395-12-02

  سلام و خسته نباشید خواستم بدونم ipl romington مدل 6250 تهیه نمودم یک سری داشت برای ناحیه تناسلی فرمودید سری جدا باس استفاده بشه آیا سری جدا باس تهیه کنیم یا پکیج شاملش میشد که به بنده ندادند؟

  پاسخ مدیر:

  سلام و درود 

  لیزر 6250 رمینگتون فقط 2 سری برای صورت و بدن داره و سری مخصوص بیکینی همراه این دستگاه نیست... در واقع مدل 6750 این برند سه سری داره که برای صورت بدن و بیکینی استفاده میشه ....

 • Sara66 1396-01-29

  با سلام
  ببخشيد از چه مدل ميتوان براي صورت و گردن آقايان استفاده كرد ..؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام و درود

  از تمام مدل های دستگاه های لیزر خانگی میشه استفاده کرد فقط بخش هایی از صورت آقایون که ریش وجود داره نباید لیزر بشه.... 

 • مهشید 1396-02-01

  سلام خسته نباشید ....
  میخواستم بدونم که تعداد شات های دستگاه نامحدود می باشد؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام و درود

  بله - تعداد شات نامحدود هست....

دیدگاه خود را بنویسید
*
*