تاریخ انتشار: 95-04-20 16:04:32 یکشنبه
(3144)

تفاوت لیزر و IPL چیست

دستگاه های لیزر بدن هر کدام با استفاده از یک تکنولوژی خاص کار می کنند. مثلا در دستگاه لیزر موهای زائد ممکن است از تکنولوژی هایی مثل IPL یا لیزر دایود استفاده شود. بیشتر افراد بر این باورند که IPL ها نوعی لیزر هستند و سیستمی مشابه با لیزرها دارند. اما این باور کاملا غلط است. در ادامه این مقاله کوتاه در مورد تفاوت های IPL و لیزر صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید.

 
- IPL به سیستم های نوری گفته می شود و درواقع فرکانس تشدید شده نوری هستند که در بیشتر مراکز زیبایی و پزشکی از این تکنولوژی استفاده می شود. اما لیزر نور شدیدا باریک شده است که در دستگاه لیزر خانگی استفاده می شود وقتی از دستگاه لیزر دایود استفاده می کنید ، لیزر فولیکول مو را مورد هدف قرار داده و باعث از بین رفتن آن می شود سپس به تدریج موهای بدن کم رنگ تر شده و بعد از آن به صورت دائمی از بین می روند.

- نوری که از هر دو دستگاه خارج می شود متفاوت بوده به طوری که افراد مختلفی با رنگ پوست و موی متفاوت می توانند از آنها استفاده کنند. هر دو دارای عملکرد و ساختار متفاوت هستند و طیف نور خروجی هر یک از دستگاه های لیزر نسبت به IPL متمایز هست.

- هر دو دستگاه انرژی تولید شده را طوری منتقل می کنند که فقط رنگدانه های تیره مو این انرژی را دریافت کنند که این انرژی تابشی باعث تخریب ریشه و فولیکول مو شده و به این ترتیب از رشد مجدد مو جلوگیری می شود.

لیزر یا IPL

- به دلیل اینکه لیزر نور را به صورت متمرکز و IPL به صورت غیر متمرکز به ریشه مو منتقل می کند برای همین لیزر تاثر بیشتر بر روی موهای زائد و حذف آنها دارد.

نتیجه گیری
IPL برای پوست های روشن تا متوسط با موهای تیره ممکن است به خوبی لیزر نتیجه بخش نباشد اما برای موهای روشن تر تقریبا با لیزر برابری می کند( مثل دستگاه لیزر خانگی فیلیپس ). در دستگاه های IPL معمولا بعد از مدت محدودی نیاز به تعویض لامپ کارتریج است اما دستگاه های لیزر هیچ نیازی به لامپ کارتریج مجدد نداشته و دائمی هستند ( مثل لیزر خانگی تریا 4x ). ضمنا عوارض لیزر موقتی و کوتاه مدت هستند اما IPL ممکن است عوارض جدی به همراه داشته باشد.

(1)
  • sara 1395-07-14

    خیلی مطلب خوبی بود لطفا از سایت ما دیدن بفرمایید
    http://anjomanesalonhayezibaei.com/

دیدگاه خود را بنویسید
*
*