تاریخ انتشار: 95-04-05 17:04:37 شنبه
(8859)

سوالات متداول در مورد لیزر خانگی موهای زائد ناحیه تناسلی

یکی از روش های محبوب برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی استفاده از لیزرهای خانگی هست. پوست در این ناحیه بسیار حساس هست ودر معرض عفونت ها و آسیب های زیادی قرار دارد. مطالعات نشان می دهند بیش از 50 درصد دختران و زنان از طریق تیغ زدن برای از بین بردن موهای زائد اطراف نقاط جنسی استفاده می کنند. اما این روش عوارضی از جمله قرمزی پوست، زخم، پارگی و تشدید عفونت های پوستی را بر جای می گذارد.
بنابراین بهترین و محبوب ترین روش از بین بردن موهای زائد نقاط بیکینی یا جنسی که عوارض بسیار کمی دارد، لیزر خانگی هست.  در ادامه به سوالات متدوالی در مورد لیزر نقاط جنسی پاسخ می دهیم که شاید سوال شما هم باشد. پس با ما همراه باشید.


1- قبل از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟
حتما 4 هفته قبل از لیزر، موهای ناحیه تناسلی را با تیغ از بین ببرید. توجه داشته باشید که نباید از روش های دیگر مثل موم یا به طور کلی کندن مو استفاده شود به دلیل اینکه برای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و انتقال انرژی به فولیکول مو، به ساقه مو در زیر پوست نیاز هست. همچنین حتما 2 ساعت قبل از شروع لیزر، نقاط مورد نظر را تیغ بزنید.

2- چند جلسه برای حذف موهای زائد این ناحیه نیاز است؟
لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی با توجه به متفاوت بودن رنگ پوست و مو در این بخش ، بین 4 تا 10 هفته نیاز است تا نتایج مطلوبی گرفته شود.

3-آیا لیزر کردن این ناحیه باعث نازائی می شود؟
خیر- لیزر به هیچ وجه عوارض طولانی مدت مثل نازائی، سرطان یا کاهش باروری ندارد.

4- آیا لیزر کردن این ناحیه درد شدید دارد؟
امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی سیستم های نوری هم پیشرفت کرده اند به طوری که لیزر کردن نقاط جنسی تثریبا بدون درد بوده و فقط کمی سوزش خواهد داشت که اگر به هیچ وجه تحمل سوزش را ندارید می توانید از بی حس کننده ها استفاده کنید.

5- آیا لیزر موهای زائد نقاط جنسی نتیجه صد در صدی دارد؟
لیزر موهای زائد بیکینی به هیچ وجه نتیجه صددرصدی ندارد اما در بهترین شرایط اگر به صورت اصولی و درست عمل لیزر انجام شود می توان به نتیجه 85 تا 90 درصد رسید. که باقی موهای زائد هم بسیار کم رنگ و نازک خواهند شد.

6- آیا لیزر موهای زائد نقاط تناسلی باعث ایجاد لک بر روی پوست می شود؟
لیزر این نقاط نه تنها باعث ایجاد لک نمی شود بلکه موجب روشن تر شدن پوست در این نقاط خواهد شد.

کلام آخر
بنابراین لیزر نقاط جنسی یکی از روش های مفید و موثر برای از بین بردن موهای زائد این نقاط هست که در مقایسه با روش های دیگر مثل تیغ یا موم زدن به لحاظ میزان عوارض بهترین روش است. لیزر موهای زائد نقاط جنسی را می توانید در کلینیک یا با استفاده از لیزر خانگی در خانه انجام دهید که با کمی تحقیق می توان بهترین روش را برای این منظور پیدا کرد.

(3)
 • Eli 1396-03-26

  سلام من بادستگاه دایود سه جلسه لیزرکردم الان میخام با ای پی ال لیزرکنم. خوبه یابده؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام

  هیچ موردی نداره شما میتونید هم زمان از لیزر و آی پی ال استفاده کنید... 

 • سارا 1396-04-02

  من اصلا چشمم آب نميخوره که اینا تاثیر داشته باشن من بین دستگاه های لیزر فقط از الکس نتیجه گرفتم اونم نه صد درصد. از اون دایود بزرگ ها هم نتیجه نگرفتم. اگر قرار بود یه دستگاه 3 میلیونی نتیجه یه دستگاه 100 ملیونی رو داشته باشه که همون کلینیک ها هم از اینا میخریدن

  پاسخ مدیر:

  با سلام

   اگر به پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های جدیدی که از تکنولوژی روز استفاده میکنن دقت کرده باشید حتما مشاهده کردید که همه چیز در حال میکرو شدن و کوچک تر شدن هست و این پیشرفت تکنولوژی هست که باعث شده لیزرهای بدن در سایز کوچکتر و قیمت کمتر ولی با کارایی و تاثیرگذاری لیزرهای کلینیکی طراحی و ساخته بشن.

  برای مثال موبایل ها رو ببینید.... در ابتدا در سایز بزرگ ساخته شدن و رفته رفته کوچک و کوچکتر شدن تا جایی که الان شما میتونید یک موبایل با تمام امکانات اما به اندازه یه ساعت مچی داشته باشید....

  و این نکته رو هم در نظر داشته باشید که لیزرهای خانگی تاییدیه FDA هم دارن یعنی کیفیت و کارایی این دستگاه ها تایید شده هست.

  موفق باشید

 • الهه 1396-07-22

  سلام
  آیا میشه از هر کدوم از این دستگاه ها از همه نقاط بدن استفاده کرد؟ هم صورت و هم ناحیه تناسلی؟و.....

  پاسخ مدیر:

  با سلام و درود

  هر  دستگاه برای استفاده خاصی ساخته شده اما بیشتر لیزرهای خانگی این قابلیت رو دارن که برای صورت و بدن استفاده بشن...اما برخی برای بیکینی قابل استفاده نیستند.

  موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید
*
*