تاریخ انتشار: 95-03-23 13:03:51 یکشنبه
(7257)

مهم ترین مضرات لیزر موهای زائد

تا کنون در بخش های مختلف پزشکی از انواع مدل های لیزر استفاده های زیادی شده است تا حدی که محققان ثابت کرده اند استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بی خطر می باشد.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد
لیزرها با استفاده از یک طول موج مناسب در ناحیه مورد نظر از پوست تعداد زیادی از فولیکول های مولد مو را مورد هدف قرار می دهند. این کار باعث از بین رفتن فولیکول مو شده و نتیجه بدست آمده از این روش تا حد زیادی باعث از بین رفتن موهای زائد می شود.

لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟
هیچ گونه از عارضه هایی که لیزر مو برجای می گذارد ماندگار نیست بلکه بعد از مدتی از بین می رود. به تازگی شایعه ای مبنی بر سرطان زا بودن لیزرهای خانگی بین مردم رواج پیدا کرده است که این مسئله به هیچ وجه واقعیت ندارد. از جمله عوارض لیزر می توان به قرمزی پوست، تیرگی، خارش، سوزش سطحی همراه با درد اشاره کرد که همه اینها موقتی و گذرا هستند.

برای کاهش عوارض لیزر چه کارهایی انجام دهیم؟
در هنگام لیزر کردن درد و سوزش تا حدودی طبیعی است. اگر به هیچ وجه تحمل درد و سوزش را ندارید می توانید از ترکیبات بی حس کننده و سرد کننده پوست استفاده کنید. در بین این روش ها ژل سرد کمترین تاثیر و اسپری های سردکننده پوست بیشترین تاثیر را دارند.

مراقبت از پوست پس از لیزر
متداول ترین عارضه پس از لیزر، ورم و قرمزی پوست در محل لیزر شده می باشد که با گذاشتن یخ می توان تا حد زیادی ورم را کاهش داد. در مدتی که از لیزر استفاده می کنید از قرار گرفتن در زیر آفتاب به شدت خودداری کرده بویژه افرادی که پوست تیره تر دارند به هیچ وجه آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست توصیه نمی شود زیرا این کار شکل درمان را به تعویق می اندازد.

تاثیرات لیزر مو

نتیجه گیری
به طور کلی لیزر موهای زائد روشی مفید و موثر برای از بین بردن دائمی موهای زائد پوست بوده که نسبت به روش های دیگر مناسب تر است. ممکن است طول درمان یا نتیجه آن برای افراد مختلف، متفاوت باشد که این موضوع مستقیما به ضخیم یا نازک بودن مو و میزان هورمون های تستوسترون بستگی دارد.

(3)
 • فرشته 1395-05-08
  عالی بوووووود
 • رويا 1396-05-07

  دو سوال ايا اين دستكاه براي موهايي كه ضخيم وتيره نيستند يعني موهاي نرم صورت هم همان كارايي را دارد كه براي موهاي تيره و ضخيم؟سوال ديكر اين كه كدام يك از مدل هاي ارايه شده ازنوع دايود هستند؟

  پاسخ مدیر:

  با سلام و درود

  در مورد سوال اول بله کارایی دارد... موهایی که نازک و تیره نیستند هم تحت تاثیر اشعه لیزر قرار میگیرن. و دستگاه هایی که از تکنولوژی دایود استفاده میکنن تریا 4x و سیلک پرو هستند.

  موفق باشید

 • سميرا 1396-07-06

  سلام خسته نباشيد ميشه لطف كنين نحوه استفاده از دستگاه رو بزاريد

  پاسخ مدیر:

  با سلام و درود

  نحوه استفاده از چه مدلی رو میفرمایید؟

دیدگاه خود را بنویسید
*
*