تاریخ انتشار: 96-02-27 17:02:21 چهارشنبه
(782)

مقایسه لیزر تریا 4x و تریا پریسیژن

تریا بیوتی Tria Beauty نام شرکتی است که در زمینه لیزرهای خانگی فعالیت می کند و تا کنون مدل های مختلفی از لیزرهای خانگی را به مشتریان خود معرفی کرده است. این شرکت در کمترین زمان توانسته نظر زیادی از مشتریان را به خود جلب و سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. کیفیت و کارایی بالا همچنین قیمت مناسب محصولات شرکت تریا بیوتی دو مورد از چندین موردی است که باعث محبوبیت بالای این برند شده است. پس از ورود موفق اولین دستگاه لیزر خانگی موهای زائد شرکت تریا بیوتی به بازار و استقبال بی نظیر کاربران از مدل تریا 4x ، این شرکت مدلی جدید از لیزرهای خانگی تریا را جهت از بین بردن موهای زائد طراحی و روانه بازار کرد. دستگاه لیزر خانگی موهای زائد تریا پریسیژن (Tria Precision) نام این مدل است که در ادامه قصد داریم این مدل جدید را با تریا 4x مقایسه کنیم. پس با ما همراه باشید.

تکنولوژی
مهم ترین مورد ، تکنولوژی به کار رفته در دستگاه لیزر تریا 4x و تریا پریسیژن است. در دستگاه لیزر تریا پریسیژن هم مانند تریا 4x از تکنولوژی لیزر دایود استفاده شده است در این نوع لیزر، اشعه مستقیما فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌دهد و نور اشعه به صورت متمرکز شده با قدرت بالاتری به فولیکول مو منتقل می‌شود که این باعث می‌شود تا کاربر نتیجه بهتری پس از دوره درمان دریافت کند. هر دو دستگاه دارای طول موج 810 نانومتر هستند که این مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA نیز است.
سطح انرژی در هر دو دستگاه متفاوت است. بالاترین سطح درجه قدرت تریا 4x ده درصد بیشتر از حداکثر درجه قدرت در تریا پریسیژن است و این مورد به دلیل این است که تریا پریسیژن فقط برای نواحی حساس بدن مثل صورت، زیر بغل ها و خطوط بیکینی ساخته شده است. 

شارژ باتری
شارژ باتری لیزر خانگی پریسیژن نسبت به لیزر خانگی تریا 4x در زمان کمتری، تنها ۱۵ دقیقه، به پایان می‌رسد. از همین جهت، این دستگاه تنها برای بهبود جزئی، یا درمان نواحی کوچکتری مانند زیربغل، خط بیکینی، یا نقاط خاصی از صورت مناسب است. لیزر خانگی تریا ۴X در هر نوبت شارژ، ۳۰ دقیقه مداوم کار می‌کند. از این رو، اگر قصدتان لیزر کردن تمام بدن است، برای نواحی کاملی مثل پاها یا دست‌ها، به زمان بیشتری نیاز دارید.

لیزر تریا پریسیژن
قابلیت و کارکردها

از هر دو دستگاه می‌توان در خانه و بدون نیاز متخصص استفاده کرد. لیزر تریا 4x برای درمان‌ نواحی بزرگ بدن، مانند پاها، دست‌ها، پشت بدن و… طراحی شده است و کمتر دارای دقت لازم برای درمان خطوط بیکینی، موهای ناحیه تناسلی (که کمپانی سازنده درمان این ناحیه با لیزر را توصیه نمی‌کند) یا انحنای زیر بغل‌ها است. همچنین، لیزر 4x دارای گزینه‌های بیشتری در سرعت و شدت درمان و همچنین دریچه‌ی بزرگتری جهت انتقال نور لیزر می‌باشد.
اما لیزر پریسیژن، همانطور از اسم آن پیداست (پریسیژن در زبان انگلیسی به معنای دقت و ظرافت است)، جهت درمان نواحی کوچکتر بدن همچون صورت، زیر بغل‌ها و خطوط بیکینی طراحی شده است.

ایمنی
هر دو دستگاه لیزر تریا دارای ویژگی‌های امنیتی یکسانی هستند و هر دو  مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای استفاده‌ی خانگی قرار گرفته‌اند. هر دو مدل تنها روی پوست‌هایی عمل می‌کنند و تاثیرگذاری بیشتری دارند که تناژ رنگ آن‌ها برای دریافت انرژی لیزر خطرساز نیست. در واقع، تنها پوست‌هایی با تناژ رنگ روشن یا کمی برنزه می‌توانند با این دو لیزر درمان شوند.

تناژ رنگ پوست

لیزرهای 4x و پریسیژن را نمی‌توان روی پوست‌های تیره، قهوه‌ای یا مشکی و حتی پوست نژادهای مدیترانه‌ای و سرخ‌پوستی به کار برد. دستگاه‌های لیزر تریا مجهز به حسگر تشخیص رنگ پوست هستند و در این مواقع اگر سنسور روی پوست تیره قرار گیرد، سیستم دستگاه به طور خودکار قفل شده و مانع ساطع شدن نور لیزر می‌شود. کار اصلی این حسگرها جلوگیری از خطر تاول زدن و سوختگی پوست در هر دو لیزر است.
رنگ موهایی که قابلیت درمان شدن با این دو لیزر را دارند بسیار محدود هستند. تریا را نمی‌توان برای از بین بردن موهای قرمز، بلوند، خاکستری یا سفید بکار برد. هر مویی که فاقد رنگدانه‌های تیره باشد مجاز به درمان با تریا نیست زیرا انرژی لیزر از آن عبور نمی‌کند و موجب سوختگی و صدمات پوستی می‌شود.

طراحی و ساخت
لیزر خانگی تریا 4x دارای یک صفحه‌ی نمایشگر در قسمت بالایی دستگاه است که به کاربر سطح انرژی انتخاب شده، میزان شارژ باتری، تعداد پالس‌های استفاده شده و نشانگرهای سنسور امنیتی را نشان می‌دهد. لذا این نمایشگر تمامی اطلاعاتی را که ممکن است یک کاربر در حین درمان نیاز داشته باشد به نمایش می‌گذارد.

لیزر خانگی تریا پریسیژن ، فاقد نمایشگر است و تنها سه چراغ روی بدنه‌ی خود دارد که روشن بودن دستگاه، سطح درمان، شارژ باتری، قفل سنسور پوست و وضعیت خطا را نشان می‌دهد. بسته به وضعیت هرکدام از مشخصه‌های فوق، این چراغ‌ها می‌توانند خاموش، قرمز و یا سبز باشند. این اطلاعات برای درمان نواحی کوچک بدن و یا درمان‌های موضعی و تکمیلی کافی و وافی است.

لیزر خانگی ۴X تقریبا به وزن و سایز یک سشوار است و حدود نیم کیلوگرم است که در مقابل لیزر پریسیژن ۲۰۰ گرمی کمی سنگین‌تر و حجیم‌تر است.

لیزر خانگی تریا پریسیژن کوچک‌تر است و خطوط صاف و صیقلی دارد که آن را شبیه بطری شامپوهای باریک و خوش‌دست نموده است؛ در حالی که لیزر خانگی تریا ۴X ظاهری شبیه به سشوار دارد. هر دو دستگاه در رنگ‌های متعدد و متنوعی قابل خریداری هستند.

اگر هنوز تصمیم خود را نگرفته اید که کدام دستگاه برای شما مناسب تر است از راهنمای زیر کمک بگیرید

بهترین راه برای این‌که بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از دو دستگاه لیزر تریا برای شما مناسب‌تر است ارزیابی نیازهایتان بر پایه‌ی این سه فاکتور زیر است:

- بودجه
- نیازهای درمانی
- نیازهای سفری

از بین دو مدل لیزر خانگی از بین برنده موهای زائد تریا، لیزر تریا پریسیژن دستگاه ارزان‌تری است. این مدل به بهترین نحو می‌تواند پاسخ‌گوی کسانی باشد که دغدغه‌ی مسائل مالی را دارند. افرادی که به دنبال درمان ناحیه بزرگتری از بدن خود هستند بهتر است دور لیزر پریسیژن را خط بکشند و به فکر خریدن لیزر خانگی تریا ۴X باشند. سرانجام، نیازهای مسافرتی: هر دو مدل نسبتا جمع و جور هستند و همسفر خوبی برای شما خواهند بود. اما زنان و مردانی که در سفرهایشان به طور جدی مشکل جای کافی برای وسایل خود دارند بهتر است که مدل کوچک‌تر، یعنی لیزر خانگی تریا پریسیژن را انتخاب کنند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*