تاریخ انتشار: 95-06-14 20:06:44 یکشنبه
(2702)

دلیل ایجاد فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

اگر برای لیزر موهای زائد به کلینیک رفته باشید حتما دیده اید که پزشک بین جلسات لیزر شما، فاصله ایجاد می کند. اما خیلی ها این تصور را دارند که باید لیزر موهای زائد به صورت پی در پی انجام شود که این تصور غلط است. آیا تا به حال دلیل ایجاد این فاصله را پرسیده اید؟ به نظر شما چرا این فاصله را بین هر جلسه ایجاد می کنند. برای رسیدن به پاسخ این سوال با بلاگ کالاز همراه باشید.

باید توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد یک پروسه طولانی مدت است و باید در یک دوره مشخصی و با یک برنامه ریزی درست، انجام شود. اینکه دوره درمان با لیزر چقدر طول خواهد کشید مستقیما به نوع لیزر و نوع پوست و موی شما بستگی دارد . هر چقدر ریشه موهای شما ضخیم تر باشد دوره درمان بیشتر طول می کشد اما در نهایت به نتیجه دلخواه می رسید. برخی از افراد بعد از اولین جلسه مشاوره متوجه می شوند که فرایند لیزر درمانی زمان زیادی می طلبد بنابراین از ادامه راه منصرف می شوند. اگر واقعا تصمیم جدی دارید تا از شر موهای زائد خلاص شوید باید صبور باشید و به صورت صحیح و اصولی اقدام به لیزر موهای زائد کنید.

دلیل ایجاد فاصله

هنگام لیزر موهای زائد تنها بخشی از موها فعال هستند و تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند و باقی موها به صورت غیر فعال قرار دارند که این زمان بهترین وقت برای لیزر موهای زائد هست. وقتی که موهای فعال تحت تاثیر لیزر قرار گرفتند باید زمان کافی برای رشد موهای دیگر که غیر فعال بودند داده شود که این زمان چند هفته طول می کشد. اما اگر بین جلسات لیزر فاصله ایجاد نشود موهای غیر فعال فرصت رشد مناسب پیدا نمی کنند و بنابراین اشعه لیزر بر روی این دسته از موها هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

اینکه فاصله بین هر جلسه باید چقدر باشد بستگی به ناحیه ای از بدن دارد که در حال لیزر کردن آن هستید. به طور میانگین فاصله هر دو جلسه لیزر 4 هفته بوده که در بعضی مواقع به 2 هفته هم می رسد. همون طور که گفتیم فاصله بین هر جلسه بستگی به ناحیه ای دارد که در دوره درمان لیزر می کنید برای مثال جهت لیزر صورت 4 تا 5 هفته ، لیزر زیر بغل 5 تا 6 هفته و کمر 8 تا 12 هفته بین هر جلسه باید فاصله قرار داشته باشد.

آیا برای لیزر خانگی هم ایجاد فاصله بین هر جلسه نیاز است؟

بله - در مورد دستگاه های لیزر خانگی هم این مسئله وجود دارد اما به دلیل کمتر بودن قدرت این دستگاه ها فاصله بین هر جلسه بین 2 تا 3 هفته کافی است. اگر تصمیم دارید یک دستگاه لیزر خانگی داشته باشید می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش دستگاه لیزر خانگی در سایت کالاز مراجعه نمایید.

لیزر موهای زائد در خانه

نتیجه گیری

در آخر اشاره ای می کنم به ضرب المثل معروف که  ( راه صد ساله رو نمیشه یک شبه طی کرد ) بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب و مورد دلخواه در لیزر درمانی باید صبور باشید و طبق دستور العمل ها به صورت اصولی اقدام به لیزر کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.  

(1)
 • علی 1395-06-25

  سلام
  وقت بخیر.
  آیا این دستگاه برای آاقایان هم قابل استفاده میباشد؟
  سپاس

  پاسخ مدیر:

  سلام

  بله - این دستگاه هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل استفاده است.. فقط در بخش هایی مثل ریش صورت آقایان که ریشه موها ضخیم تر هست ، ممکنه تاثیر مطلوبی نداشته باشه اما موها رو در این نواحی خیلی کم تر میکنه.

  شاد باشید

دیدگاه خود را بنویسید
*
*